Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 56 992 183 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Futópados edzés

pen | 2008-01-07  | 28 hozzászólás
  • cimkék:
  • edzés, 
  • futás, 
  • télen, 
  • hill, 
  • futópad 
Tweet

Amikor kijelentjük: mi szeretünk futni! általában nem a futópados edzések lebegnek a szemünk előtt. A téli estéken azonban, amikor kint már sötét van és hideg, esik is valami és fagytól csúszós a talaj, nincs sok választásunk. Próbálunk adni pár tippet, hogyan tehetjük élvezetesebbé, hatékonyabbá a futópados edzéseinket.


Megoszlanak a vélemények a futópados edzések hatékonyságáról. Jó dolog, hogy a padon pontosan kontrolált tempóban futhatunk, hogy a dőlésszög változtatásával komoly hill tréningeket lehet végigcsinálni, hogy könnyen meg tudjuk oldani a folyamatos frissítést. A futószalag egyenletes, rugalmas felszínt biztosít a futáshoz, így kíméli a lábunkat.

Rossz dolog, hogy a padon futás monton, a környezet sokszor ingerszegény. A futópadon végzett mozgás pedig nem ugyanaz, mint a szabadban végzett futómozgás. A futópadon ugyanis a talaj elszalad a lábunk alatt, így itt inkább felfelé rugaszkodunk mint előre, és a lépéshosszunk is lerövidül.

Azért ne aggódjunk: heti 1-2 pados edzés a téli időszakban nem fogja eltorzítani a futómozgásunkat. Inkább azt tapasztalhatjuk, hogy főleg a magasabb sebességtartományokban a padon elért időeredményeket nem tudjuk mindig megfutni a szabadban is.

A legelső futópados edzés

Ha először próbáljuk ki a futópadot, az edzőteremben mindig kérjük az edző tanácsát, segítségét. Először is ismerkedjünk meg a géppel. Tanuljuk meg:

- Hogyan lehet leállítani a szalagot: a gépeken van egy un. vészleállító, ez általában egy szines (mágneses) gomb a kijelző közepén, amit megnyomva/lerántva a szalag rögtön leáll. Megjegyzés: ha hirtelen szeretnénk megállni a leggyorsabb módszer nem a szalag leállítása, hanem a kapaszkodó megfogásával kilépés a futógép két szélére, terpeszállásba.

- Hogy lehet kiválasztani az előre beállított programokat, és hogy lehet ezekbe beavatkozni: általában 3-10 előre beprogramozott gyalogló illetve futóprogram van a futópadok memóriájában, amiket számozott gombokkal tudunk kiválasztani. Figyelem - a program kiválasztását a gép csak a szalag álló helyzetében engedi!



- Hogy tudjunk program nélkül, kézzel váltogatni magunknak a sebességet és a dőlésszöget: erre is számozott gombok és/vagy fel-le nyilakkal ellátott gombok szolgálnak a kijelzőn, és sokszor a futógép kapaszkodóján is vannak erre szolgáló gombok, mert ezeket futás közben sokkal könnyebb elérni.

- Hogy adhatjuk meg a gépnek fitness adatainkat: beírva nem, életkor, testsúly adatokat a gép folyamatosan jelzi nekünk, hogy kb. mennyi kalóriát égettünk el a futásunkkal (ezzel azért nem muszáj már az első alkalommal bíbelődni).

- Pulzusméréses edzés: gépenként változó, hogy van-e lehetőség pulzustartományok szerinti edzésre, ha szeretnénk kipróbálni, erről kérdezzük meg az edzőt.

Számítsunk rá, hogy a kisebb légellenállás következtében gyorsan felhevül a testünk, így sokkal többet fogunk izzadni, és többet kell frissítenünk is. Ezért indulás előtt még helyezzünk egy törülközőt és a frissítőnket elérhető távolságba, hogy ezekért ne kelljen leszállni a padról. Ha van a teremben ventilátor, próbáljunk annak közelébe helyezkedni.

És akkor rajta! Először sétával ismerkedjünk meg a géppel. Fogjuk meg a kapaszkodót, amikor elindul a szalag, és akkor engedjük csak el, ha már biztonságban érezzük magunkat, megtaláltuk az egyensúlyunkat. Próbáljunk elengedett kézzel sétálni, picit engedjük magunkat hátrébb majd előrébb a szalagon, hogy megérezzük a pad hosszát. Próbáljuk ki a sebességét és dőlésszöget állító gombokat. Pár perc séta után váltsunk fel lassú kocogó tempóba.

Ne a szalagot nézzük! Még a kijelzőt sem szabad folyamatosan bámulni, legjobb, ha felemelt fejjel előre nézünk, tükörbe, TV-re, ki az ablakon, mert ez felel meg legjobban a természetes futó testtartásnak. Ha szeretnéd látni, hogy fut a padon egy igazi profi, klikk ide!

Edzésprogramok futópadra

No, akkor lássunk néhány javasolt edzést futópadra! Persze az itt leírt távok és sebességet csak példák, ezeket nyugodtan változtasd a saját edzettségi szintednek megfelelően. Lényeg, hogy igyekezz változatos programot választani magadnak, hogy ne a monotonitásra, hanem a tempóra figyelj!

Laza futás

A legegyszerűbb edzés, javaslom, hogy a kezdők valami ilyesmit próbáljanak ki először! 3-5 perc gyors tempójú séta után 1 km lassabban (6,5-8,5 km/h), majd ízlés szerint 2-6 km az eddiginél gyorsabb tempóban (8,5-11), majd ismét egy lassú kilométer levezetésnek (6,5-8,5) és végül 2-4 perc kellemes séta. Könnyű, regeneráló edzés.

Hill edzés enyhe emelkedőn

Hill tréning 1. (hegyi edzés): Ez az edzés a 10 km-es versenytempódra épít, melyet az enyhe emelkedő tesz nehezebbé. Alapos (15-20 perc) bemelegítés után 3 x 3 perc a 10 km-es versenytempódban, 4%-os emelkedőn, közöttük 3-4 perces nagyon laza kocogás 1%-os emelkedőn; végül levezetésnek 5-8 perc laza kocogás. Ahogy edzettséged javul, növelheted az ismétlések számát max hétig, illetve megpróbálhatod a pihenős kocogások idejét csökkenteni egy perccel. Ha javul a 10 km-es versenytempód, ezt az edzést is az új, gyorsabb tempóban végezd! Csináld heti egyszer ezt az edzést, 6-8 héten keresztül, és figyeld, javulsz-e!

Hill tréning 2.: Ha egy kis lábpörgetésre vágynál, vedd célba az 5 kilis versenytempódat! Bemelegítés; 5 x 90 mp az 5 km-es versenytempódban 4%-os emelkedőn, közöttük 3 perces nagyon laza kocogás 0%-on;levezetés. Az ismétlések számát idővel emelheted, max. tízig. Ha a 4% túl erős, kezdj 3 vagy 3,5%-kalés fokozatosan emeld. Ha már jól megy, a pihenő kocogást vidd le 3-ról 2 percre.

Hill tréning 3.: bemelegjtés; 7 x 45 mp a 3 km-es versenytempódban 4%-os emelkedőn, közöttük 3 perces nagyon laza kocogás 0%-on;levezetés. Az ismétlések számát idővel emelheted, max. húszig. Ha nem tudod a 3 km-es versenytempódat, próbálj az 5 km-es versenytempódnál 10 mp/km-rel gyorsabban futni. Ha igazi hegyi menővé :o) szeretnél válni, végezheted egy héten belül (de pihenőnapokkal elválasztva!) az 1. hill tréninget és a 2. vagy 3. hill tréninget, 6-8 héten át.

Folyt. köv.: A cikk következő részében még 3 típusú futópados edzést mutatunk be, hill tréning 8-12%-os emelkedőn; tempó futás emelkedővel; és edzés a hegy utáni gyors futásra.

Kapcsolódó cikkek
Futópados edzés 2. rész

Forrás
http://www.pponline.co.uk/
http://www.lowback-pain.com/
http://www.olcenter.com/
http://www.aed.com/survivor/

Hasonló cikkek

Futópados edzés 2. rész

Napi tudomány : Okostelefonok és futópados edzés

Ne aludjunk téli álmot!

Downhill - avagy futás lefelé a lejtőn

Ultrafutás - új rekord futópadon, 24 órás futásban

Még több hasonló cikk

Ultrafutás - ismét megdőlt a 12 órás női futópados rekord

Ultrafutás - 12 órás világrekord futópadon

Atlétika - cuki edzőfiú vs. Usain Bolt - cukiság péntekre :)

Kis színes - tíz fura tény futókról

Megdőlt a félmaratoni világrekord - futópadon

382 km hosszú futópark nyílt a Fertő-tónál

Tudomány - miért tűnik nehezebbnek sötétben a futás?

Jótékonysági futás, tekerés a beteg gyerekekért

48óra futópadon és még egy maraton

Pliometrikus gyakorlatokkal a jobb teljesítményért

28 hozzászólás

Ms.Kate 6757 napja
Ms.Kate képe

ez a video - most nagyon formálisan fejezem ki magam - halálosan jó!!!!:-))))

ja, a cikk sem rossz:-)))

pen 6756 napja
pen képe
Ugye? Ettől kaptam kedvet a cikk megírásához :o)
futrinkabogár 6749 napja
futrinkabogár képe
Holnap megyek életemben először futópadra. Nagy segítség volt a videó, most már mindent tudok...
Cuha 6697 napja
Cuha képe
Nem jön a folytatás??
gyaloggalopp 6327 napja
gyaloggalopp képe

Futópad... Hm. Az, akárhonnan nézzük, nem futás, amit azon végez az ember. A mozgásforma talán hasonlít, de nem futás. Lehet, hogy szemellenzős vagyok, de... "A téli estéken, amikor kint már sötét van és hideg, esik is valami és fagytól csúszós a talaj...", bizony ugyanúgy van választás: ha az ember futni akar, kimegy. Ha mozogni, arra ott a futópad, persze ott sokminden hiányozni fog, olyasvalamik, amik a futáshoz hozzátartoznak. Például az előrelendítő erő... a mozdulat megvan, csak erőkifejtés nincs. Rakosgatni kell a lábakat és pont. :)

 

A videó viszont nagyon jó! :) 

Zserebét 6290 napja
Zserebét képe

Néha csak olyan mű dolgokat tud használni a jó sportoló nép azokon a rideg téli napokon. Futópad, konditermes bringa. Jó ha van hely a fedett uszodában ami ugyan közalsem élővíz.

Legyen sok pénze a sportolónak és akkor kedvére utazgathat a világ különböző helyeire ahol kedvére válogathat a természet által aklotott lehetőségek közül.

De jó lenne ebbe a kategóriába tartozni!

pen 6002 napja
pen képe
A cikk alján lévő linkkel juthattok el a második részhez!
mjoci 6002 napja
mjoci képe
Egyetértek Galoppal, ha futni akarok kimegyek, ha rossz idö van akkor is.
Steve 6001 napja
Steve képe
Én sem leszek futópad párti:) és ez persze nem a cikk hibája, hanem mert vannak tapasztalataim a futópadon végzett mőzgással. Szerintem a hideg, sötét, csúszós környezet nem lehet akadály, ha valóban futni szeretnénk. Igaz ilyenkor az öktözet, a felszerelés és ai iram helyes megválasztás új feladat ..., viszont a futás élménye meglesz, nem úgy mint a futópadon:)
D.Attila 6001 napja
D.Attila képe
Nekem nem lenne bajom a futópadozással ha lenne egy otthon a szobámban. Sokkal inkább a konditermi átöltözést, harcot az üres futópadokért utálom. Ezért télen (hétköznapokon)  inkább az utcát vagy extém esetben az erdőt választom időtől függetlenül. Hétvégén pedig mindig a hegyen futok.
Házisárkány 6001 napja
Házisárkány képe
Kövezzetek meg,de én szeretek futópadozni!
Néhány érv,amiért nekem "bejött":
-visszavezetett a futás világába!
-itthon van-árleszállításkor vettük
-nagyon dagi vagyok és itthon próbálom ki a terhelést emelni
-munka közben is megoldhatom a sportolást,ha itthon kell tartanom a frontot
-annyira szívesen mennék ki esténként futni,de nem bízom az itteni közbiztonságban,és a párom is letörné a derekam,ha hidegben,csúszós időben ÉS sötétben kimennék futni,mert előszeretettel szedek össze MINDENHOL lila,kék,zöld foltokat.
Geest 5939 napja
Geest képe
Látjátok, én világ életemben utáltam futni, egy pár éve rámerészkedtem egy elliptikusra, tetszett... aztán egy hónapja megint beestem egy konditerembe, üres volt és egy életem egy halálom kipróbáltam a futópadot. Nem mondom, hogy ma már imádok futni és csak 30 perc megy lazán egyhuzamban de legalább elkezdtem és így legalább futok néhanapján... :D
toygli 5632 napja
toygli képe
Az időjárás nem befolyásolja azt, hogy megyek-e futni. Nincs rosszabb kedvem ha esőben vagy hóban kell futni. Sajna már 3 hónapja pihenek sérülés miatt, előtte azért a heti 80-90km ment legtöbbje hegyen, erdőben. Mégsem értek egyet Galoppal. Az kétségtelen, hogy kint futni más, de hogy a futópados mozgáshoz erő nem szükséges csak lépegetni kell, szerintem téves. Javaslat, hogy próbálj ki egy viszonylag közepes tempót beállítani, mondjuk 150 körüli pulzussal, majd 3km-ként emeld kicsit az emelkedő szögét. Lehetőleg legalább 45 percig "rakosgasd a lábadat" a padon. Meglátod, ha ez kevés, kezd (bemelegítés után) magasabb pulzuson. Szerintem meg tudod oldani, hogy erőkifejtést tegyél. Nem vagyok híve a futópadnak, de el tudom képzelni, hogy valaki sérülés utáni rehabilitáció vagy akár edzetlenség, fázékonyság következtében próbálkozik vele.
sirjan 5632 napja
sirjan képe
Nagyon ott van ez a videó!! :)
Szerintem egy kellemes 1-1.5 órás edzést lenyomni, irgalmatlanul unalmas lehet padon. Csak monitor/tv előtt tudom elképzelni. :)
Pecsenye vagy Vízfutár spori például végigfuthatná a gyűrűk ura trilógia rendezői változatát... :)))
Mozg 5630 napja
Mozg képe
Én szívesen elviselnék egy futópadot otthon. Jobban be tudnám illeszteni a napi tennivalók közé az edzést, ha hipp-hopp amikor van egy kis időm felpattannék a padra és esetleg közben még egy csomó más dolgot is tudnék csinálni. Olvasni, beszélgetni ....
Mondom ezt annak ellenére, hogy ha tehetem akkor inkább a természetben futok, de nem mindig jön össze.
tamsa 5630 napja
tamsa képe
Nekem nem jön ben a futópad.
Nyilván az én hibám, de hátha van rá gyógymód:
1.) kb 10 perc alatt szédülök rajta
2.) nem tudok olyan egyenletes tempóban futni
3.) drága

nyilván az első 2 a kritikus.
Bozót 5627 napja
Bozót képe
Ó, Galopp csak ne beszélnél zöldeket :P Pontosan gyanolyan erőt kell kifejtened a futópadon is, csak éppen "sterilebb" környezetben és monoton módon.  
A többivel egyetértek :) Mondjuk Alaszkában a mínusz 50-ben most nem mennék ki kocogni, de itthon miért is kéne konditerembe zárkózni?

A cikkhez csak 1 kérdés: Mi a manót takar az, hogy "a talaj elszalad a lábunk alatt, így itt inkább felfelé rugaszkodunk mint előre" ? Nem találom az összefüggést ....

A lépéshossz lerövidülése pedig valahol szerintem még örvendetes is....
pen 5626 napja
pen képe
Bozót,

A tested megtámasztásának feladata eltérő, és ez okozza a különbséget a mozgásban. Normál talajon végzett futásnál a tested mozog előre, a talaj áll. A felsőtested enyhén előre dől, így tudod mozgás közben megőrizni az egyensúlyodat. A lábaid pedig felfelé és előre irányban rugaszkodnak el a mozgás során, hogy meg tudják támasztani az előre dőlő testedet.

Futópadon a szalag mozdul el alattad, a tested pedig nem vagy alig dől előre. Ekkor a lábaid feladata az, hogy a testedet stabil (függőleges) helyzetben tartsák. A lábak ennek megfelelően kisebb erővel rugaszkodnak el a szalagtól és inkább felfelé mint előre mozdulnak, általában a törzs vonalához közel fogva ismét talajt – tehát rövidebb lesz a lépéshossz is.

(Egyes vizsgálatok kimutatták, hogy az eltérő mozgás miatt a futópadon a térd kevésbé, a csípő egyes izmai viszont erősebben terhelődnek mint normál futás esetén. Persze más vizsgálatok pedig kimutatták, hogy nem létezik ilyen különbség szóval kérdés, kinek hiszünk…)
Edina42 5624 napja
Edina42 képe
Imádok futni kint télen nyáron mindegy.
Bozót 5623 napja
Bozót képe
Kedves Pen

Nem vagyok fizikus, én is vizsgálatokra, illetve nálam okosabbakra támaszkodva írtam, hogy erőhatások tekintetében elhanyagolható a különbség. Értsünk egyet abban hogy nem értünk egyet :)
Mindenesetre én kihagyom a futópadot, mert ellenkezik azzal, amiért amúgy futok :)
Gida 5599 napja
Gida képe

Szerintem egy nagyon jó minőségű futógépen lehet jó edzéseket végezni. Aki már futott Technogym, Lifefitness gépen annak nem kell ecsetelnem. Ezek olyan 2-3 millióba kerülnek, (a komolyabbak) elvannak látva minden jóval, pl: széles, és hosszú a futófelületük, beépített lcd monitor, egyben tv-is, halk, gyors a motorja stb jár hozzá mellkasi jeladó is (Polar). Ezek az elitgépek csak is egy komolyabb fitnesztermekben vannak, szállodákban. Pl: Oxygen wellness, Worldclass, Material center, Hélia szálló (ahova jártam régebben) stb. Én jókat futottam vele, eltelt hamar az idő mert ott volt a tv, pontosan mérte a távot időt is. Ja le is lehet izzadni rendesen:) Sokan abba nem gondolnak bele, hogy utána milyen jót lehet úszni, és szaunázni. Egyszóval mennyei:))

Shrek 5590 napja
Shrek képe

A futópadnak azért vannak veszélyei is:

http://www.youtube.com/watch?v=XL45Gw7igJw

Csike 5590 napja
Csike képe
Én is egtyetértek Galoppal, tényleg szemellenzős:-)
A futópadnak a szabadban végzett edzéshez képest azért több hátránya is van.
Csak egy sarkallatosat mondanék, mi van, ha nincs rendben a gyomrod?:-))
aerób, vagy anaerób????
leon01 5589 napja
leon01 képe
"Rossz idő nincs,csak rosszul öltözött futó."
Magyarországon még nem létezik olyan időjárás,amikor ne lehetne kint futni.
suvidani 5589 napja
suvidani képe
Persze namcsak ezen a fórumon vannak olyanok, akik szerint a futópad egész másra való:
http://www.youtube.com/watch?v=pv5zWaTEVkI
:-D
Sityu 5588 napja
Sityu képe
"Rossz idő nincs, csak roszul öltözött futó"

Ezzel azért egy kicsit vitatkoznék. Én sem vagyok oda a futópadért, de ha választanom kellene a futópad és a sötétben, tükörjégen való botorkálás között  , biztos hogy az elöbbire szavaznék.
További előnyök (némelyik csak Konditeremre és Technogym padra érvényes):

1. LCD Tv-t lehet közbe nézni
2. Beépített ventillátor a menetszél és a hűtés pótlására
3. A italos kulacsod mindig kéznél van és még cipelned sem kell
4. Rengeteg beállított edzésprogram
5. Ha van tükör kontrollálhatod a mozgásodat (általában van)
6. Akkor is tudsz az edzőtársaddal beszélgetni ha különbözik a tempótok
7. Könnyebb mozgás a nyári futócuccban
8. A melletted futó csajok is nyári cuccban vannak :)
Tengerdi Győző 5585 napja
Tengerdi Győző képe
Jómagam a futópadot nagyon szeretem.
Mivel ifi koromban aktív versenyzőként nagyon sokat futottam télen, a torkom egy életre olyan érzékennyé vált, hogy sem a hideg italt, sem a klímát, sem a téli futásokat nem bírja.
2008. őszén álltam neki, hogy újra elkezdjek futni. Természetesen padon kezdtem. 5 km-től indultak a kitartó futások. Célom a VCM 2009 (bécsi maraton) áprilisi versenye maratoni távjának lefutása volt. Menet közben úgy kalkuláltam, hogy 3:45-4:00 közötti időt képes leszek futni. Kizárólag hosszú futásokat futottam a padon - sem hegyi edzést, sem fartleket, sem intervallt, sem résztávokat nem futottam. A leghosszabb táv a félmaraton volt, de az uralkodó táv a 17 km körül mozgott (öt perces ezrek alatt), esetleg napi kettő edzéssel 20-25 km-t futottam. Március végén szálltam le a padról. Tartottam az átállásról, kellemesen csalódtam: az első szabadtérim egy 25 km-es hosszú futás volt a Balatoni Bringakörúton Balatongyöröktől Balatonmáriáig. A futás nagyon könnyen ment, szinte szálltam. A további edzéseken ez a könnyedség lassan elment, úgy éreztem, a padon való futás után az első egy-két futás könnyedségét az idei versenyem formába hozásakor ki fogom használni.
A monotónia nem baj: a hosszútávfutóknak a monotóniatűrését is fejleszteni kell.
Szerintem a pad hasznos, sokkal több előnye van, mint hátránya.
Moon 1831 napja
Moon képe

"A futópadon végzett mozgás pedig nem ugyanaz, mint a szabadban végzett futómozgás. A futópadon ugyanis a talaj elszalad a lábunk alatt, így itt inkább felfelé rugaszkodunk mint előre, és a lépéshosszunk is lerövidül."

Hatalmas tévedés. A futópadon a mozgás inerciarendszerében a szalaghoz képest kell leadnunk ugyanakkora mozgási energiát mint a szabadban futásnál.
A mozgáshoz szükséges energiát a futó tömege és a futás sebessége határozza meg.
Ha futópadon nem lenne meg a szalag sebességének megfelelő előre mozgás, amely megegyezik a szabadban futásnál befektetett mozgási energiával, akkor a futó lepottyanna a szalag végén, mivel a mozgás a szalaghoz képest történik, a fizikát pedig nem lehet átverni. 

Másként is be lehet látni ezt a tévedést. 
A Föld forgása nyugatról keletre történik. Ha bármi alapja lenne a cikkben említett hamis állításnak, hogy:
 "futópadon ugyanis a talaj elszalad a lábunk alatt, így itt inkább felfelé rugaszkodunk mint előre, és a lépéshosszunk is lerövidül" -  akkor szabadban futásnál a Föld forgásából adódóan ugyanezt tapasztalnánk, mivel a Föld is elfordul a talpunk alatt, és ez esetben nyugatról keletre könyebb lenne futni, hiszen csak felfelé kéne rugaszkodni, a Föld pedig elfordul alattunk, ellenben keletről nyugatra nehezebben lehetne futni. :D

Ezúton kérem az író vegye ki a cikkből a félrevezető téves állítást.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb cikkek
Nőktől nőknek – új futócipőt fejlesztett az adidas (X) 5
Nőies sport - férfias sport 2
Versenybeszámoló - egy kimaxolt futóhétvége Olaszországban 2
Negyvenhez közel is a csúcson - néhány perc Bernard Lagattal 16
Edzés és életmód - és a tudományos háttér - Clarence Bass nyomán 26
Aranyérem és testkultúra - 1983 2
Téli Balaton tízszer - Kocsis Árpád írása 8
Hírességek a New York Maratonon 3
Programajánló minden hónap első szombatjára 15
Spártai beszélgetések - interjú három Spartathlon résztvevővel 6
Még több cikk
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
Rasztaszabi írta: Tisztelt edzesonlnine! Szeretném megköszönni Nektek ezt az ironman edzéstervet. ...
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat