Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 56 982 299 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Több, mint 900 ezren sportoltak a Kihívás Napján

Bozót | 2016-05-27  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • egyéb sport, 
  • szabadidősport, 
  • kihívás napja 
Tweet

Több mint 900 ezren vettek részt aktívan a szerdai Kihívás Napján, amelynek célja a mozgás és a sport népszerűsítése volt. A főszervező Magyar Szabadidősport Szövetség (MSZSZ) csütörtöki tájékoztatása szerint a hét kategóriában Hernádszentandrás, Nagynyárád, Nyírtura, Nyíradony, Makó, Kazincbarcika és Újpest bizonyult a legsportosabb településnek. 

Az iskolák versenyében a Mérk-Vállaj Német Nemzetiségi Általános Iskola, a Móri Radnóti Miklós Általános Iskola és az Encsencs-Penészlek-Nyírvasvári Általános Iskola volt a három legsportosabb intézmény.

A rendezvény fő támogatója a Coca-Cola Testébresztő programja volt. A háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, Kiss Gergely a program egyik nagyköveteként az utóbbi két év legsportosabb budapesti kerületében, Újpesten volt jelen. Itt nemcsak a szabadidősport fontosságáról beszélt, hanem néhány vízilabdás trükköt is bemutatott a közönségnek.
Az idehaza 25 éves múltra visszatekintő rendezvényen idén a benevezettek száma több mint 1,5 millió, a ténylegesen sportolóké pedig 920 376 fő volt. Tavaly több mint 70 millió percet, 2016-ban 71 098 995 percet sportoltak Magyarországon a Challenge Day-en.

 


A Kihívás Napja 1982-ben indult Kanadából, ahol két szomszédos város vezetői elhatározták, hogy egy egész napos verseny keretében döntik el, melyik város a sportosabb. A verseny eldöntéséhez éjféltől este 9 óráig folyamatosan számolták, hányan végeznek aktív testmozgást legalább 15 percen keresztül.

 

 

 

Forrás:MTI

Hasonló cikkek

Szabadidősport - 18. alkalommal rendeznek Nagy Sportágválasztót

Szabadidősport - Kihívás Napja - meghosszabbított határidő

Szabadidősport - idén is tömegeket várnak a Kihívás Napjára

Konferencia a téli iskolai- és szabadidősportokról

Díjazták a legfittebb munkahelyeket

Még több hasonló cikk

Kis színes péntekre - a bridzs nem sport

Egyéb sportok - Nagy Sportágválasztó a fővárosban

Szabadidősport - Sportágválasztó Siófokon

Egyéb sport - az LMP futóversenyre hívta ki a főpolgármestert

Szépkorúak Olimpiáját rendezték Nyíregyházán

Szabadidősport - közel egymillióan sportoltak a Kihívás Napján

Idén is lesz nyári Nagy Sportágválasztó

Szabadidősport - ma van a Kihívás Napja 2015

Szabadidősport - Kihívás Napja 2015 - még lehet nevezni

Pécsen indul a Sport legyen a Tied! program

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
Rasztaszabi írta: Tisztelt edzesonlnine! Szeretném megköszönni Nektek ezt az ironman edzéstervet. ...
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat