Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 56 987 702 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Atlétika - Eaton és Dibaba az idei év atlétái

Bozót | 2015-11-27  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • atlétika, 
  • IAAF, 
  • EAA, 
  • elismerés, 
  • év atlétája 
Tweet

A férfiaknál Ashton Eaton amerikai tízpróbázó, a nőknél pedig Genzebe Dibaba etióp futó lett az év atlétája a nemzetközi szövetség (IAAF) csütörtöki bejelentése szerint.

 

Eaton mellett a jamaicai Usain Bolt és az amerikai Christian Taylor került be a legjobb három közé. A tízpróbában olimpiai címvédő Eaton 9045 pontos világcsúccsal védte meg vb-elsőségét Pekingben, ráadásul immár a szakág legjobb 400 méteres síkfutása is az ő nevéhez fűződik, 45.00 másodperccel.
A nőknél a győztes Dibabán kívül a holland Dafne Schippers és a lengyel Anita Wlodarczyk került be az utolsó körbe. A 24 éves Dibaba kiemelkedő éven van túl, fedettpályán 5000 méteren döntött világcsúcsot (14:18.86 perc), majd szabadtéren 1500 méteren remekelt: előbb világrekordot állított fel (3:50.07 perc), később pedig aranyérmet nyert a pekingi világbajnokságon, amelyen 5000 méteren harmadik lett.

 


Az év atlétáira októberben szavazhattak az IAAF tagjai, tagszövetségei, versenyrendezői, legjobb sportolói, akiknek voksai alapján kilenc férfi és kilenc női sportoló maradt versenyben. Közülük egy tízfős szakmai zsűri választotta ki a három-három "döntőst".

 


A győzteseket 1988 óta az IAAF-gálán jelentik be, de a szövetség korábbi közleménye szerint az eredetileg most szombatra, Monacóba tervezett rangos eseményt a sportágat érintő korrupciós, illetve doppingbotrány miatt az idén nem rendezik meg.

 

 

Forrás: IAAF, MTI

Hasonló cikkek

Atlétika - Év atlétája díj férfi és női döntősei

Atlétika - Rutherford és Schippers az Év atlétái Európában

Atlétika - a botrány miatt elmarad az IAAF évzáró gálája is

Atlétika - Renaud Lavillenie és Valerie Adams az év atlétái

Atlétika - Nyilvánosságra hozták az év atlétája díj jelöltjeit

Még több hasonló cikk

Bolt és Fraser-Pryce az év atlétái

Atlétika - Farah, Bolt és Bondarenko az IAAF Év Atlétája díj esélyesei

Atlétika - kik kapják idén az Év Atlétája elismerést?

Bolt és Felix az év atlétái

100 éves az IAAF

Adams, Ennis és Felix jelölt az év női atlétája címre

Bolt, Merritt és Rudisha a jelöltek az év férfi atlétája címre

Megvannak az idei IAAF Év Atlétája díj jelöltjei

Atlétika: Rövid hírek külföldről

Usain Bolt és Sally Pearson az Év atlétája

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
Rasztaszabi írta: Tisztelt edzesonlnine! Szeretném megköszönni Nektek ezt az ironman edzéstervet. ...
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat