Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 57 445 666 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Atlétika - már csak hárman versenyben az Év Atlétája címért

Bozót | 2014-10-20  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • atlétika, 
  • IAAF, 
  • év atlétája díj 
Tweet

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) a férfiaknál és a nőknél is háromra csökkentette a jelöltek számát az év atlétája díjra. Az IAAF október elején adta ki a tíz-tíz névből áll bő listát, s pénteken - hírlevelében - jelentette be a három-három versenyben maradt nevét.

 

E szerint a férfiaknál a magasugró katari Mutaz Essza Barsim, a maratonfutó kenyai Dennis Kipruto Kimetto és a rúdugró francia Renaud Lavillenie, míg a nőknél a súlylökő új-zélandi Valerie Adams, a hosszútávfutó etióp Genzebe Dibaba és a hollandok sprintere, Dafne Schippers közül kerül ki a győztes.

Az idén fedettpályás világbajnok, Ázsia Játékok-győztes Barsim a bő listán még szerepelt, Európa-bajnok ukrán Bohdan Bondarenko mellett a magasugrás jelenlegi legnagyobb alakja. A két sportoló rendre élvezetes versenyeket vívott egymással, váltakozó sikerrel, majd a Gyémánt Liga brüsszeli fináléjában Barsim 2,43 méterrel, minden idők harmadik legjobb eredményével győzött 2,40-ig jutott riválisa előtt. A belgiumi versenyen mindketten megpróbálkoztak a 2,46 méteres világcsúcsmagassággal.

Dennis Kimetto szeptember végén a Berlin Marathonon produkált emlékezeteset: 2:02:57 órás világrekorddal nyerte meg a klasszikus, 42,195 kilométeres versenyt, elsőként áttörve a 2:03 órás határt.

A rúdugrás jelenlegi egyeduralkodójának számító Renaud Lavillenie idén megnyerte az Eb-t, a Gyémánt Liga-sorozatot, ám az igazán világraszóló produkciót február közepén nyújtotta, amikor Donyeckben 6,16 méteres ugrásával megdöntötte Szerhij Bubka 21 éves világcsúcsát.

 

 

A súlylökésben 2007 óta szinte verhetetlen, 2010 augusztusa pedig óta minden versenyét megnyerő Valerie Adamset idén sem tudták letaszítani a trónról, így a fedettpályás világbajnokságon, a Gyémánt Liga-sorozatban és a Nemzetközösségi Játékokon sem talált legyőzőre.

Genzebe Dibaba a nyári szabadtéri szezonban is nagyszerűen futott, de a fedettpályás idényben villogott igazán: télen 1500 és 3000 méteren is világcsúcsot döntött, majd a fedett vb-n megnyerte a női 3000 métert.

A korábbi hétpróbázó Schippers az idei évtől már csak a sprintszámokra koncentrál, s ennek az Európa-bajnokságon a 100 és a 200 méter aranyérme lett az eredménye. A két szám közül a félkörös versenyben képes világraszóló eredményre, s ezt az Eb-n is bizonyította, ahol a világ idei legjobb futásával, 22.03 másodperccel győzött. Az idei évben azonban elképzelhető, hogy nem a kontinensviadalon aratott sikerét tartja a legértékesebbnek, ugyanis július közepén a glasgow-i GYL-viadalon legyőzte az olimpiai bajnok amerikai Allyson Felixet.

 

 

A győzteseket a Nemzetközi Atlétikai Alapítvány tanácsa választja ki, s a neveket a november 21-én sorra kerülő IAAF-gálán jelentik be.

 

 

Forrás: SportGéza

Hasonló cikkek

Atlétika - nem indulhatnak az oroszok az olimpián

Dopping - az oroszok direkt akadályozták az ellenőröket

Olimpia - a NOB felülbírálná az IAAF döntését

Dopping - Kenyában elfogadták a doppingellenes törvényt

Dopping - visszakapja érmét az eltiltott atléta

Még több hasonló cikk

Dopping - már 140-en buktak le meldoniummal

Atlétika - Rehm protézissel indulna Rióban, az IAAF gondolkodik

Dopping - újabb orosz olimpikon neve a listán

Atlétika - Gyulai Márton alelnök lesz az IAAF-ben

Atlétika - 100 nap múlva Európa Bajnokság

Atlétika - botlása ellenére Kipsang a félmaraton világbajnoka

Atlétika - magyar sikerek a fedettpályás világbajnokságon

Atlétika - megkezdődött a fedettpályás világbajnokság

Doppingbotrány - Putyin szerint a sportvezetők a felelősek

Atlétika - történelmi siker rúdugrásban

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
Rasztaszabi írta: Tisztelt edzesonlnine! Szeretném megköszönni Nektek ezt az ironman edzéstervet. ...
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat