Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 57 070 311 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Vb-rendezésre alkalmas uszoda épülhet Lágymányoson

Bozót | 2012-11-19  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • uszoda, 
  • VB, 
  • sajtótájékoztató, 
  • MUSZ, 
  • Gyurta Dániel, 
  • Risztov Éva, 
  • úszás 
Tweet

A kormányzat hivatalos levélben értesítette a Magyar Úszó Szövetséget (MÚSZ), hogy támogatja egy világbajnokság rendezésére is alkalmas uszodakomplexum felépítését a lágymányosi Tüske-csarnok mellett. Ennek köszönhetően Gyárfás Tamás MÚSZ-elnök szerint a szövetség megpályázhatja a 2021-es világbajnokság rendezési jogát. A Hódmezővásárhelyen rendezett sajtótájékoztatón olimpikonjaink is részt vettek.



A sportvezető a Hódmezővásárhelyen vasárnap tartott sajtótájékoztatón emellett köszönetet mondott a város támogatásának, amelyet az olimpiai felkészülés alatt nyújtott az úszóknak. Gyárfás Tamás egyúttal jelezte, Hódmezővásárhely 2015-ben az európai úszósport figyelmének középpontjába kerül, mivel itt rendezik a junior úszó Európa-bajnokságot. Hozzátette, a város azt tervezi, hogy az uszodát egy 25 méteres medencével is bővíti.

 

Lázár János a sportág vezérkarának mondott köszönetet az együttműködésért, hogy a válogatott tagjai Hódmezővásárhelyet választották olimpiai felkészülésük helyszínéül.



    A politikus a Miniszterelnökséget vezető államtitkári minőségében, a kormány képviselőjeként bejelentette, hogy még ebben az évben a kabinet elé kerül a TAO-körbe nem tartozó és jelentős üzleti szponzorációra nem számító, ugyanakkor rendkívül eredményes sportágak kiemelt támogatása.
    "A kormányzat az adóssággal küzdő szövetségeket - az úszók nem tartoznak ebbe a körbe - és klubokat szanálni fogja, az új, stabil, kiszámítható finanszírozás pedig hosszú távra megoldja ezen sportágak anyagi helyzetét" - közölte az államtitkár, hozzátéve: "a Hódmezővásárhelyről elinduló Risztov Éva példája mutatja, elképesztően kemény munkával, kitartással el lehet érni a világszintű eredményt, a fő tanulság pedig az: nincsenek reménytelen helyzetek".


 

A Hód Kupa nemzetközi korosztályos úszóverseny alkalmával Hódmezővásárhely városa köszöntötte a londoni játékokra a helyi uszodában felkészült két olimpiai bajnokot, Risztov Évát és Gyurta Dánielt.


Forrás: MTI
Kép: MTI Fotó/Kovács Anikó

Hasonló cikkek

Úszás - megoldódik a válogatott uszodahiánya

Úszás - Kiss László aggódik az "uszodahelyzet" miatt

Gyurta Dániel 2021-ben még mindenképp ott akar lenni a VB-n

Úszás - rangos évbúcsúztató eseményekre készülnek úszóink

Magyarország rendezheti a 2017-es junior úszó VB-t

Még több hasonló cikk

MÚSZ sajtótájékoztató a Magyar Úszás Napja és a VB ügyében

Elégedettek a hódmezővásárhelyi felkészüléssel úszóink

Kapás és Risztov is megúszta a VB-szintet

Vizes hírcsokor - VB pályázat, magyar siker Oman-ban, Magyar Úszás Napja

Vizes VB-re pályázunk

Kiss László újabb sikeres évre számít

Úszás- Risztov Éva a legjobb a világszövetségnél

Rövidpályás úszó VB Isztambulban - 15 magyar indulónak szurkolhatunk

Valóban rendezhetünk úszó VB-t?

Gyurtáék lila-fehérben folytatják

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
Rasztaszabi írta: Tisztelt edzesonlnine! Szeretném megköszönni Nektek ezt az ironman edzéstervet. ...
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat