Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 56 985 219 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Az Arany Kerékpártól a bajnokok bajnokáig

pen | 2012-01-02  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • év sportolója 
Tweet

Az MTI Sportszerkesztősége idén is összegyűjtötte a teljesség igénye nélkül az év legjobbjait sportáganként, illetve országonként. A lista magyar vonatkozása, hogy Szabics Imre, a magyar válogatott és a Sturm Graz csatára hatodik lett az év labdarúgója-szavazáson Ausztriában.  

 

Az év legjobbjai:

 

A francia Velo Magazine által évente tartott szavazáson a belga Philippe Gilbert kapta meg az év legjobb kerekesének járó Arany Kerékpár-díjat.

 

 

Clint Dempseyt választották az év labdarúgójává az Egyesült Államokban.

 

Mohammed Abdellaoue lett az év labdarúgója Norvégiában.

 

Zlatan Ibrahimovicot választották - sorozatban ötödször, összességében hatodszor - az év labdarúgójának Svédországban. A nőknél a világbajnokságon bronzérmes Lotta Schelin nyert.

 

Carmelita Jeter (sprinter) és Jesse Williams (magasugró) az év atlétái az Egyesült Államokban.

 

Thomas Morgenstern síugrót választották az év férfi sportolójának Ausztriában. A nőknél az alpesi síző Elisabeth Görgl nyert.

 

A wimbledoni bajnokság győztese, a cseh Petra Kvitova lett az év teniszezője a női tornákat szervező WTA-nál.

 

Dwayne De Rosariót, a DC United kanadai középpályását választották az idény legjobbjának az észak-amerikai labdarúgó-bajnokságban (MLS).

 

Ryan Lochte és Melissa Franklin érdemelte ki az év úszója címet az Egyesült Államokban.

 

Az FC Santost erősítő Neymart választották az év labdarúgójává Brazíliában.

 

Az országúti kerékpáros világbajnokság mezőnyversenyének győztesét, Mark Cavendish-t választották az év sportemberének Nagy-Britanniában. A nőknél a 800 méteres gyorsúszás világbajnoka, Rebecca Adlington nyerte a szavazást, amelyen több mint 800 sportújságíró adta le voksát.

 

Svájcban Didier Cuche alpesi síző lett az év sportolója, a nőknél Sarah Meier Európa-bajnok műkorcsolyázó nyert.

 

Nikola Karabaticot, a francia kézilabda-válogatott és a Montpellier átlövőjét választotta a L,Equipe című szaklap a bajnokok bajnokává Franciaországban. A nemzetközi rangsorban Karabatic negyedik lett, az első helyen Lionel Messi, az FC Barcelona labdarúgója végzett.

 

A szerb Novak Djokovic és a cseh Petra Kvitova a 2011-es év világbajnoka a Nemzetközi Tenisz Szövetségnél (ITF).

 

Karim Benzema, a Real Madrid csatára az Év francia labdarúgója a France Football magazin szavazásán.

 

Vivian Cheruiyotot, az 5000 és a 10 000 méter világbajnokát, illetve Patrick Makaut, a maratonifutás világrekorderét választották az év atlétájává Kenyában.

 

 

Sorozatban harmadszor választották az év sportolójának Belgiumban Philippe Gilbert országúti kerékpárost.

 

David Alaba, a Bayern München 19 éves középpályása lett az év labdarúgója Ausztriában. A szavazáson Szabics Imre, a magyar válogatott és a Sturm Graz csatára hatodik lett.

 

Dirk Nowitzkit, a Dallas Mavericksszel NBA-bajnok kosárlabdázót és Magdalena Neuner világbajnok sílövőt választották meg Németországban az év legjobb férfi, illetve női sportolójának.

 

Lionel Messi, a spanyol bajnokságban és a Bajnokok Ligájában egyaránt címvédő FC Barcelona labdarúgócsapatának támadója érdemelte ki az év sportolója címet Argentínában.

 

A Manchester City elefántcsontparti légiósa, Yaya Toure lett az év labdarúgója az afrikai kontinensen.

 

Sorozatban nyolcadik alkalommal teniszező bizonyult a legjobb európai sportolónak a kontinens hírügynökségeinek választásán: ezúttal Novak Djokovic végzett az élen.

 

A Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) szerint a teniszező Novak Djokovic és a sífutó Marit Björgen volt az év legjobb sportolója.

 

Patrick Chan világbajnok műkorcsolyázót választották az év sportolójává Kanadában. 

 

 

Forrás: MTI

Kép: news.daylife.com

Hasonló cikkek

A sportújságírók szerint Hosszú az ötödik legjobb volt 2015-ben

A nem olimpiai sportágak legjobbjait díjazták

Vizes sportok - idén is Hosszú Katinka az év legjobbja

Triatlon - Nicola Spirig és Javier Gomez az év európai triatlonosai

Úszás - A MÚSZ szerint Tusup volt a legjobb edző

Még több hasonló cikk

Év Sportolója Gála - Cseh és Hosszú a legjobbak

Úszás - Cseh és Hosszú Európa legjobbjai a LEN szerint

Év sportolója gála - két úszó a legjobb háromban

Bolt és Williams a legjobbak a sportújságírók szerint

Szavazhatunk az Év Sportolóira

Új helyszínen az M4 Év Sportolója gála

Az év legjobbjai - idén is szavaztak a sportszövetségek

Atlétika - MASZ évzáró gála és díjátadó

Parasport - magyar származású az év parasportolója az USA-ban

Vizes sportok - Budapest rendezi a FINA díjátadó gáláját

Átadták az Év egyetemi sportolója díjakat

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
Rasztaszabi írta: Tisztelt edzesonlnine! Szeretném megköszönni Nektek ezt az ironman edzéstervet. ...
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat