Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 57 348 083 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Kerékpár: Lance Armstrong a kerékpársportról és a nyomozásról

pen | 2011-01-06  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • Lance Armstrong, 
  • Tour Down Under, 
  • dopping, 
  • Floyd Landis, 
  • kerékpár 
Tweet

Lance Armstrong a Sydney Morning Heraldnak nyilatkozva elmondta, mindennapi életére semmilyen hatással nincs az ellene dopping ügyben folyó FDA nyomozás. A kerékpársportban szerinte azért nem haladnak előre az ügyek, mert hiányzik a szolidaritás és az egységes fellépés.

Arsmtrong a következőket mondta az ellene dopping ügyben folyó FDA nyomozásról: „Nincs hatással rám. Öt gyereket kell felnevelnem. Egy alapítványt kell vezetnem. Emellett van még elméletileg egy munkám is - minden nap kerékpározok és edzek. A napi tevékenységemre semmilyen hatással nincs ez az egész.”

 

Armstrong pár nap múlva Ausztráliába utazik, hogy rajthoz álljon utolsó nagy nemzetközi kerékpáros veresenyén, a Tour Down Under körversenyen. Decemberben Irakban és Afganisztánban járt, ahol amerikai katonákat látogatott meg.

 

 

Esetleges jövőbeni szerepvállalásáról a kerékpársport irányításában Armstrong ezt mondta: „Lassan negyven éves leszek. Azon az idők már elmúltak. Szuper volt profi kerékpárosnak lenni. De mostantól csak azért fogok tekerni, mert jó móka, mert élvezetem, és mert segít megőrizni a formámat. Persze szeretném fenntartani a meglévő kapcsolataimat például a helyi kerékpárüzlettel, a fejlesztő csapatommal, és részt veszek majd multisport eseményeken és jótékonysági kerékpárversenyeken is. Ennyi lesz a sportággal a kapcsolatom.”

 

Armstrong szerint a kerékpársport népszerűségének ártott, hogy az utóbbi években a kisebb ügyekben kialakult szakmai viták is nagy média nyilvánosságot kaptak. „Más sportágak ügyesebben csinálták, hogy a felmerülő kérdéseket megoldották a sportág berkein belül, illetve a sportolói érdekképviseletek és a sportágat irányító szervezet segítségével. A mi sportágunk ügyeit sokszor a médiában boncolgatják. Amíg ez az anarchia fennáll, nem fogunk előrébb jutni… Én azt látom, hogy a sportágunkban a versenyző és csapata viszonylatában teljesen hiányzik a szolidaritás és az egységes fellépés… Néhány ügyet fontos lenne zárt ajtók mögött megbeszélni, fontos lenne, hogy a csapatok illetve a versenyzők egymás között képesek legyenek mindenki számára elfogadható megoldásokat találni, amik mentén aztán előre lehet lépni. Ehelyett az emberek egyszerűen kisétálnak ezekről a megbeszélésekről, és problémáikat inkább a médiának panaszolják el.”

 

Forrás: http://www.cyclingnews.com

Képek: http://lancearmstrong.posterous.com

Hasonló cikkek

Kerékpár: Floyd Landis beismerte a doppingolást

Kerékpár - jótékony céllal teker a Tour egy részén Armstrong

Kerékpár - örökös eltiltásának enyhítéséről tárgyalt Armstrong

Kerékpár - újabb exkluzív Armstrong interjú

Hazugságvizsgálót teszteltek Armstrongon

Még több hasonló cikk

Még mindig Armstrong és a dopping

Armstrongot a Becsületrendtől is megfosztották

10 év eltiltást kapott Armstrong csapatfőnöke

Az UCI korábbi elnöke szerint Armstrong hazudik

Kerékpár - Enyhíthetik Armstrong örökös eltiltását

Armstrong kész öszintén együttműködni

Armstrong koronatanú lehet az UCI múltjának feltárásában

Kerékpár - Greg LeMond börtönbe küldené Armstrongot

Armstrong tényleg elismerte, hogy doppingolt

Díjat nyert Tyler Hamilton lelepző könyve a doppingról

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
Rasztaszabi írta: Tisztelt edzesonlnine! Szeretném megköszönni Nektek ezt az ironman edzéstervet. ...
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat