Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Hosszú Katinka tudta, hogy ha "összerakja" az úszását, akkor érmes lehet 100 méter háton, de nem az aranyra gondolt, amelyet végül megnyert a riói olimpiai úszóversenyeinek harmadik versenynapján. Gyurta Dánielnek sajnos nem sikerült döntőbe jutnia, párbajtőrben viszont Imre Géza ezüstérmes.
"Beszéltük Shane-nel (férje és edzője Shane Tusup), nagy hibám volt az előfutamban és az elődöntőben is, hogy nem használtam ki a rövidpályán már jól működő kidelfinezésemet. Tudtam, hogy ez az, amit még hozzá tudok adni, ugyanakkor nem tudtam, hogy a többiek mennyit adtak ki magukból" - nyilatkozta a riói éjszakába nyúló sajtótájékoztatóján a kétszeres olimpiai bajnok, aki minden idők második legjobb idejével, 58.45 másodperccel nyerte a finálét.
Hosszú - aki a nyitónapon 400 méter vegyesen óriási világcsúccsal győzött - megjegyezte, természetesen cél volt ebben a számban is a minél jobb szereplés, de erre nem számított. "Mondtam, hogy száz méter háton bármi megtörténhet. Itt elég egy apró hiba és vége, nincs idő javítani. Ugyanakkor tudtam, hogy ha minden összejön és össze tudom rakni az úszásomat, akkor érem lehet, de nem gondoltam, hogy arany."
Gyurta Dániel nem tartja akkora csalódásnak, hogy címvédőként nem sikerült elődöntőbe jutnia 200 méter mellen a riói olimpián: a kiváló úszó ugyan elismeri, hogy hullámvölgyben van, de már a jövő évi, budapesti világbajnokságra tekint előre.
"Azt éreztem, hogy van egy sebességhatár, aminél egyszerűen nem tudtam gyorsabban úszni" - mondta a vegyes zónában az UTE 27 éves versenyzője, aki 2:11.28 perces idejével futamában csak a hatodik lett, összesítésben pedig két századdal szorult ki a legjobb 16 közül. "Ezt az időt én az edzéseken egy nagyon kemény hétből is felállva többször meg tudtam csinálni, gyakorlatilag szériákban úsztam a 2:10 és 2:11 közötti időket. Ebből arra számítottunk, hogy versenyen összejöhet a 2:07-es eredmény, de ez most nem jött ki".
Imre Géza ezüstérmes lett a párbajtőrözők versenyében, miután 14-9-es vezetésről kikapott a dél-koreai Park Szang Joungtól.
Az első három perc után 8-6-ra vezetett a magyar vívó, a második végén 13-9 volt az állás a javára. Az utolsó szakaszban azonban a dél-koreai 14-9-es hátrányról kiegyenlített, végül a győztes találatot is bevitte.
Forrás: MTI
4 aranyérem
Vajda Attila, C-1, 1000 méter
Kovács, Janics K-2, 500 méter
Férfi vizilabda válogatott
Sors Tamás, 100 m pillangó
5 ezüstérem
Cseh László, 400 m vegyesúszás
Cseh László, 200m pillangó
Fodor Zoltán, birkózás
Cseh László, 200 m vegyesúszás
Női K-4, 1000 m
6 bronzérem
Mincza-Nébald Ildikó, párbajtőr
Kozzmann, Kiss C-2, 1000 m
Vereczkei Zsolt, 50 m hátúszás
Sors Tamás, 100 m gyorsúszás
Ráczkó Gitta, 100 m mellúszás
Sors Tamás, 400 m gyorsúszás
Szekeres Pál, tőr
4. helyezett
Boczkó Gábor, párbajtőr
Női tőr csapat
Pars Krisztián, kalapácsvetés
Női vizilabda válogatott
Kovács Ervin 50 m hátúszás
Kovács Ervin 50 m pillangóúszás
Kovács Ervin 200 m vegyesúszás
Kovács Ervin 100 m mellúszás
Sors Tamás 200 m vegyesúszás
Krajnyák Zsuzsa párbajtőr
5. helyezett
Knapek Edina, tőr
Bácsi Péter, birkózás
Gyurta Dániel, 200 m mellúszás
Férfi párbajtőr csapat
Férfi K-4, 1000 m
Kammerer, Kucsera K-2, 1000 m
Sors Tamás 50 m gyorsúszás
Papp Gábor cselgáncs
Szabó Nikolett cselgáncs
6. helyezett
Kis Gergő, 400 m vegyesúszás
Sidi Péter, légpuska
4x200-a női gyorsváltó
Zámbó Diána 50m hátúszás