Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 656 437 km-t sportoltatok

Adidas TECHFIT - azaz a méret a lényeg? Mi a helyes futócipő választás TECHFITBŐL?

Létrehozta: robcsi1979  |  2016-06-29 18:04:37-kor

Adidas TECHFIT cipők topikja. Mivel számomra teljesen új és még eddig ismeretlen a TECHFIT felső rész futócipőben, és az Adidas egyébként is egyedi számozásokat használ az átlag futócipő gyártókhoz képest, sokaknak segíthet ez a topic a helyes méret megválasztásában.

robcsi1979 2016-06-29 18:11:25 | 1
robcsi1979 képe

Stabil futócipőt kerestem az Adidas Revenge Boost 2M-em mellé, ám más színben nem volt, zöldem meg már van belőle. Kezdőként szerintem egy baromi jó kis stabil futócipő.


A választásom szintén egy Revenge Boost 2-re esett, de techfittes felsőrészből. Számomra teljesen ismeretlen ez az anyag. Elvileg rásímul a lábra, olyan mint egy második zokni. Ám a méretválasztás: 40-41 es a lában normál utcai cipőkből. Az Adidas egyébként is nehezíti a méretválasztást az egyedi számozásával. A zöld mesh-es felsőrészű Revenge-m 42-es méretű. A techfittesből is 42-est választottam először. Ám mivel széles a lábam, itthon már kicsit nyomott a lábam oldalainál, a talpélemnél. Szerintetek mennyit engedett volna ez az anyag, ha alap helyzetben, csak lakásban sétálásnál nyom? Futásnál engedett volna annyit hogy kényelmes legyen?

 

Ma vissza vittem, 42 2/3-adra szó nélkül becserélték. Ezt meg mintha picit hosszabbnak érezném. Kérdés, hogy mi a helyes méretválasztás TECHFITTES Adidasokból?