Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 655 837 km-t sportoltatok

Sarkantyú - volt valakinek ilyen problémája? Mi lett a megoldás?

Létrehozta: anesth  |  2013-03-17 20:54:04-kor

Nagyon fáj hosszú idő óta a bal sarkam. Elmentem orvoshoz, ún. sarkantyúm /csontkinövés a sarokcsontomon/ van. Próbáltam futni, de ma abszolút nem bírtam tovább. Nagyon elszomorít. Volt valakinek ilyen? Mi lett a megoldás? Mi segített. A műtétet csak végső esetben szeretném. Segítsetek!

oleandro 2018-05-12 15:17:34 | 13
oleandro képe

na 3 év után újra kinőtt, isdmét a műtött lábamon, csak most kicsit balra attól. Az az igazság, a műtétet még egyszer nem   szívesen vállalnám be. Elég nagy tortúra volt.  Most ezt a lökéshullám terpáiát néztem ki, hátha.  Esetleg valki megosztaná a tapasztsalatait, ha vannak?

 
Sneci-ke 2015-09-29 21:10:55 | 12
Sneci-ke képe

Nem tudom, hogy mennyire probléma a kinövés fájdalom nélkül - valszeg nem foglalkoztam volna vele, ha nem fáj.

A kinövés továbbra is megvan, jó kis hupli :-) Hát lábszépségversenyre nem fogok menni :-)



Előzmény: Fekete (11)  
Fekete 2015-09-22 13:54:35 | 11
Fekete képe

Sziasztok! A Haglund sarok mindig fájdalommal jelentkezik? Előfordulhat, hogy csak némi „duzzanat”, megnagyobbodás látszik? Most vettem észre, hogy a bal lábamon egy kicsit nagyobb a domborulat mint a jobbon. Azért kezdtem el csak nézegetni mert a ball cipőmben egy helyen kikopott a bélés anyaga. Amúgy nem is éreztem, érzek semmit. Esetleg a fájdalom csak később jelentkezik? Konzervatív kezeléssel ez eltüntethető (mármint a kis domborulat), vagy mindenképp szakember szükséges?

Sneci-ke, neked a lökéshullám terápiát követően csak a tünetek tűntek el (ami nálam még nincs) vagy a kinövés is megszűnt?

 
Sneci-ke 2015-04-08 18:55:54 | 10
Sneci-ke képe

Én félnék a műtéttől, ha van más megoldás, nem feküdnék kés alá.

Ahogy 2 éve írtam, nekem a lökéshullám terápia segített, azóta több ultratávot is teljesítettem.



Előzmény: oleandro (9)  
oleandro 2015-04-06 21:04:11 | 9
oleandro képe

Na  nekem pont most diagnosztizálta a doki a haglund-sarkot. Igazából már régóta kűzdök vele, de a múlt héten olyannyira kiújult, hogy 29-nél fel kellett adnom a debreceni maratont. Az orvos műtétet javasol. Azt mondta, anélkül nem fog javulni, legfeljebb tünetmentessé tehető, ha nem erőltetem meg - azaz csak óvatosan  "kocogok" (sic!), de nem futok,  pláne nem hosszabbakat. Én viszont ősszel mér szerettnék maratont futni, úgyhogy hajlok a műtétre.... Azt mondta az orvos, 6 héttel a műtét után már teljesen terhelhető. Van valakinek erről tapasztalata?

 
Házisárkány 2014-06-21 06:17:51 | 8
Házisárkány képe

Nekem is ez a gondom...de jó, hogy kapok tanácsot!

 
csabesy 2013-04-15 20:50:03 | 7
csabesy képe

Hasonló problémám volt nekem is , csak nekem már krónikusra sikeredett mert nem ismertem fel időben. 8 hónap futás nélkül, pihentetés  löléshullám terápáira és speciális talpetét futáshoz és utaci cipőben is. Nekem ez segített legalábbis mostmár tudok futni bár még néha érzem egy  kicsit.

 
AgnesD 2013-04-15 13:43:05 | 6
AgnesD képe

Nekem is volt ilyen és a legegyszerűbb megoldás segített: a boltban kapható lyukas sarokbetét. Ez pont ott pihentette a sarkamat, ahol a sarkantyú bökte. Aztán szépen beágyazódott a kinövés, elmúlt a gyulladás és kész. 5 éve nem mutatkozott újból. A teljes fájdalommentességig viszont eltelt 1 hónap.

 
Amatőr 2013-04-10 19:15:27 | 5
Amatőr képe

20 év tapasztalata szerint (ebből az utóbbi 13 év futással-kocogással telve) a legjobb megoldás a pihentetés, no futás... :-) 

A második helyre a tornáztatás, lépcsőn való excentrikus nyújtás futott be. 

Lézerkezelés, ultrahang csak színesítő elem volt, nem több, legalább is nálam.

 
tamsa 2013-03-22 15:19:31 | 4
tamsa képe

talptorna és jegelés

Nekem az UH zérust ért a sugárterápiát pedig a genetikai állományom védelmében kihatam, műtétről szó sem lehetett...

 
Sneci-ke 2013-03-20 10:07:05 | 3
Sneci-ke képe

na, ezért szoktam vádligépezni



Előzmény: posztizoli (2)  
posztizoli 2013-03-20 09:11:22 | 2
posztizoli képe

Volt már ilyen problémám, pihenés után az első lépések voltak fájdalmasak, járás vagy futás közben nem volt különösebben zavaró, mert valószínü, hogy időben eljutottam orvoshoz. Nekem a vizes ultrahangkezelés használt, már egy éve nem volt vele problémám. De hasznos a talp nyujtása is. Erre vannak gyakorlatok. Pl. nyujtott lábbal ülni, lábujjakat egy törölközövel magunk felé húzni, mezítláb lépcső szélén állni, lábulhegyre emelkedni és leengedni a sarkat a lépcső szintje alá . Nekem ezek beválltak !!

 
Sneci-ke 2013-03-18 08:38:50 | 1
Sneci-ke képe

Szia!

Nekem sarkantyúhoz nagyon hasonló sarok-problémám volt (haglund sarok). A UH semmit nem ért, a sugárkezelés picit segített, de végül a lökéshullám terápia oldotta meg a problémát (időnként még érzékeny, fájdogál, de teljesen használható lett a lábam és tudok vele futni)