Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 307 984 km-t sportoltatok

Erősítés: kinek mi jön be?

Létrehozta: Kovada  |  2012-01-27 18:50:34-kor

Gumikötél, gumilabda, mediball, kissúly-nagysúly-sajátsúly, kettlebell, gyúróterem, TRX és társai... Ki mire esküszik? Melyik felkészülési szakaszban melyikből milyen szériákat, szuperszetteket tol, milyen pihenőkkel, milyen intenzitással?  Sokféle gyakorlatból kevés, vagy kevésből sok? Egy edzésen teljes test tréningje, vagy csak 1-2-3 izomcsoport? Kinek mi vált be?

Mire jó a youtube, ki mit hámoz ki az ott található irdatlan mennyiségű és vegyes minőségű információmorzsákból?

Aktiválódj 2012-07-16 10:10:47 | 17
Aktiválódj képe

Az Aktiválódj facebook oldalon továbbra is a funkcionális mozgásrendszerekkel foglalkozunk. Új témánk a TRX. Tudjatok meg Ti is többet erről az edzésformáról: http://www.facebook.com/aktivalodj/app_174489652597378

 
Aktiválódj 2012-04-25 11:02:00 | 16

-- Moderálva--

oroby 2012-02-05 16:44:05 | 15
oroby képe

Miért féloldalas???? Az udvar egyik felét jobbkezesen, a másikat balkezesen csinálod végig és kész...Nevetés Kacsintás



Előzmény: Bozót (14)  
Bozót 2012-02-05 15:34:09 | 14
Bozót képe

Az a gond vele, hogy féloldalas. Legalábbis a legtöbb ember a domináns irányba fogja a lapátot/seprűt. De jól átmozgat és legalább a friss levegőn!



Előzmény: Kovada (13)  
Kovada 2012-02-05 12:13:10 | 13
Kovada képe

Egy óra hólapátoláson vagyok túl. Mindenkinek ajánlom, minden izomcsoportot megmozgat, csak a feneket nem, az jól lefagyott :-)



Előzmény: oroby (12)  
oroby 2012-02-04 15:15:43 | 12
oroby képe

Most aktuális: hólapátolás Nevetés

 
Házisárkány 2012-02-04 15:07:37 | 11
Házisárkány képe

BodyRocking?

 
oroby 2012-01-29 18:57:29 | 10
oroby képe

Szerintem egy hónap, max 2 elegendő az alapok elsajátításához...persze 3 hónapot mondanak az edzők :)



Előzmény: Kovada (8)  
oroby 2012-01-29 18:56:22 | 9
oroby képe

Szerintem nagyon hatékony, de nagyon fontos, hogy az alapokat edzőtől tanuld meg, mert a nem megfelelő technika nem a várt eredményt hozza és akár komoly sérüléseket is okozhat. 

Én heti 2-3 alkalommal végzem a gyakorlatokat, egészében nagyon komolyan erősíti a vázizmokat, és használatával olyan izmok is munkába lendülnek amelyekről eddig fogalmad sem volt. Faragja keményen a testről a zsírt (egy óra intenzív edzés kb 900cal). Én csak javasolni tudom. 



Előzmény: Kovada (8)  
Kovada 2012-01-29 18:21:46 | 8
Kovada képe

Mesélj már erről a kettlebellről: tényleg olyan hatékony aminek hírdetik? mennyi idő elsajátítani a technikát?



Előzmény: oroby (6)  
Bozót 2012-01-29 11:44:06 | 7
Bozót képe

A gyertya emelés nagyon kemény! De jó! (főleg ha nem lendületből hanem erőből csinálod :P ) 



Előzmény: oroby (6)  
oroby 2012-01-29 08:52:21 | 6
oroby képe

Csatlakozom Bozót-hoz, én is a spártai saját súlyos edzéseket preferálom, mivel a testünk mindig nálunk van ezért bárhol bármikor lehet edzeni. Fekvőtámasz, lábemelés, húzódzkodás, guggolás... ezek az alapgyakorlatok amelyeket végzek. Mivel tömeget nem akarok növelni, ezek a gyakorlatok megadják a megfelelő izomzatot, ami a futáshoz, kerekezéshez és úszásoz kell. Ezeken a gyakorlatokon felül még rengeteg hát, derék, mélyhátizmot erősítő tartásgyakorlatot végzek (ami persze jó a hasnak is). Kedvencem a gyertya emelés, ami az egyik legjobb mély hátizom erősítő gyakorlat szerintem. Az egyetlen plusz súlyos edzés ami benn van a programban az a kettlebell, mert a kettlebell a test szobrásza...illetve az izmoknak megadja a robbanékonyságot.

 
RunKa 2012-01-28 12:38:11 | 5
RunKa képe

Én ugyan nem tudok úszni, de tetszenek a videók, köszi :)

 
Bozót 2012-01-28 10:00:32 | 4
Bozót képe

Megnéztem a belinkelt core-work videót, tényleg klassz! Ilyeneket szoktunk csinálni küzdősport edzésen is (kivéve a teljes felülést, mert a kicsik csak szétrángatják magukat vele, helyette lebegőülés van meg hasprés)  Ha valaki 2 naponta rászán egy fél órát, tuti lesz eredménye. 



Előzmény: Kovada (1)  
Bozót 2012-01-28 09:54:44 | 3
Bozót képe

Van egy RR torna és hasonló kínzások topik, mondjuk az RR elhiszem, hogy nem ragadta meg sokat fantáziáját, de belefért volna oda minden más is, ahogy beszéltünk is TRX-ről, szalagról, erről-arról a csajokkal. Na, sebaj...elfér még egy topik végülis.

Egyelőre nem "esküszöm" egyik módszerre sem, vagyis de: nem a módszer maga a lényeg, hanem hogy csinálod-e. Összevásárolhatsz egy határ eszközt, vehetsz bérletet a legszupibb terembe ha az ágy alatt kötnek ki a cuccok vagy csak lötyögsz a gépek közt a teremben....

Elég "skót" vagyok, így egyelőre a saját súllyal végezhető dolgokat preferálom, szeretném nyárra elérni, hogy lazán menjen a fekvőtámasz, húzódzkodás és talán végre egyszer úgy vegyek fel bikinit, hogy jól is érzem magam benneZavarban van   Szivesen olvasom mások tippjeit,tapasztalatait, ne fogjátok vissza magatokat!

 
marcizmus 2012-01-27 23:58:04 | 2
marcizmus képe

Nagyon jó topik, köszönjük! :)

TRX iszonyatosan jó, nagyon feljleszt. Viszont otthon nem tudom csinálni mert nincs. Gumilabdám van az is nagyon hasznos. Most szeretnék venni gumikötelet, hogy hasonlókat csinálhassak itthon. Heti 3 úszásnál többet nem tudok vállalni mert nem bírom még fizikailag. Remélem a több úszásnak és az erősítésnek köszönhetően megerősödik a vállam. A Core gyakorlatokat pedig én is elkezdtem iszonyatosan jók és nagyon durvák. Mindenkinek csak ajánlom.

 
Kovada 2012-01-27 19:15:14 | 1
Kovada képe

Én kb két hónapja foglalkozom a témával. A heti 4 úszóedzésnél többet nem tudok kivitelezni, meg meg is unnám ha többet csinálnék. Így nem is fejlődtem egy jó ideje, és elhatároztam hogy szárazföldi edzésekkel egészítem ki a felkészülésemet. Heti egy klasszikus konditermi edzést, 2x30 perc törzsizomerősítést (has-hát torna)  és egy úszóspecifikus gumiköteles erősítést csinálok. Most barkácsoltam házilag egy trx-et, jónak tűnik, lehet lecserélem erre a konditermet. Csak az a baj, hogy ha már itthon vagyok, nehezebben veszem rá magam az önkínzásra, mint ha befizetnék a terembe, vazze. kettlebellt is lehet házilag, de azt meg is kell tanulni...