Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 655 710 km-t sportoltatok

Tudatos futócipő vásárlás - HELP topik -, avagy segítség, tanácsok futócipő vásárlás előtt Lábállás, lábforma, testsúly, típusok stb

Létrehozta: robcsi1979  |  2010-04-03 10:05:48-kor

Sziasztok!

 

Nem tudom volt e már ilyen topic, rákerestem, nem találtam. Így gondoltam nyitok egyet.

 

A következő a problémám:

 

2009 decemberben vásároltam egy Nike+ Moto7 futócipőt a Dechatlonba. Akciózva volt 34.900ft ról 12.900ft ra. Azóta kb futottam benne 2-300km-t. A következő a problémám vele:

 

Mostani futásaim alkalmával nagyon megfájdult benne a térdem, úgy érzem mintha mostanság nem csillapítana eléggé. Leginkább aszfalton futok, 92 kg vagyok.

Lábam valami iszonyat. Megcsináltam a vizes lapos tesztet, a lábformám egy paca, azaz lapos. A lapos lábfejre azt írják hogy " a lapos lábfej azt mutathatja, hogy hajlamos a túlzott pronációra ", azaz elvileg befelé dől a lábam futás közben, így a cipőnek a belső része kellene jobban kopjon. Viszont megnéztem a futócipőm talpát, és a külső része jobban kopik. Így teljesen tanácstalan vagyok hogy mely szempontok alapján vásároljak futócipőt.

A vizeslapos teszt alapján stabil cipőt kellene vennem, a cipőm talpának kopottsága alapján viszont szupináló a futásom így pont az a lényeg hogy engedje a cipő a lábat befelé dőlni. Így teljesen tanácstalan vagyok............

 

Ebben a témában kérném a segítségetek, mindenképpen a Saucony palettából szeretnék választani. A Nike-ból elegem lett - 300 lefutott km után semmit sem csillapít..............

mnorberto 2022-07-02 17:37:44 | 72
mnorberto képe

Sziasztok!

Igen-igencsak régen, mikor az első futócipőmet vásároltam az interneten, az ezen az oldalon lévő futócipő tesztekből szemezgettem. Az lenne a kérdésem, hogy Asics futócipőből tud valaki olyan típust javasolni ma már, ami alkalmas aszfaltkocogásra is? 2009-ben vettem egy Gel Oberont, azt lecseréltem egy Gel DS Trainerre, csak egy idő után a talppárna résznél kitapostam a cipőt, kvázi ,,gödrös" lett. Van egy príma aszfaltozott töltés a városunk határában, kb. 5km, csodálatos környezetben és nincs szívem átpártolni róla recorta pályára. Ha esetleg Asicsben nem, más típust is megnézek, ha javasoltok. Vigyor

 
mjoci 2016-09-02 11:23:20 | 71
mjoci képe

Nézz be egy futóboltba, ott tudsz próbálni több modellt is, és azt vedd meg ami neked a legjobb....



Előzmény: zolih (70)  
zolih 2016-08-29 04:42:47 | 70
zolih képe

Üdv !

Ilyen lábra mit ajánlanátok? Neutrális,picit szélesebb lábfej,futáskor talpra érkezem, 100kg , heti 40km aszfalton.

Eddig nike air pegasus air 26-ot használtam ,ami nagyon kényelmes puha és gördülékeny volt,sajnos az újabbak 32,33-as keskenyebbek lettek és nem jók.

Asics gel pulse, gel cumulus,gel nimbus szériákat nézegettem.

Esetleg valami mást?

 

köszönöm! :)

 
kiss.alexandra1027 2012-05-02 22:05:08 | 69
kiss.alexandra1027 képe

Sziasztok! Én is egy kis segítséget szeretnék kérni.. Szeretnék rendelni amazon-ról magamnak futócipőt (mivel feleannyiba kerül mint itthon), a mostani cipőm 9-es (40), viszont ez Reebook.. Amit rendelnék az mindkettő Asics és úgy tudom, hogy gyártók között lehet némi különbség méretezésben. Szóval esetleg akinek van Asics cipője, és tudna nekem segíteni abban, hogy mekkorát rendeljek (9-9,5-10) azt nagyon megköszönném, mert 4 napja böngészem a netet és legalább 7féle mérettáblázatot találtam:):) Előre is köszönöm:)

(A Reebook cm-re 26-ot ír, lemértem a lábam centivel, az is 26 cm körül van (pedig megvan a fél számnyi hely a cipőben), tehát teljesen meg vagyok zavarodva...:) )

 
Polli 2012-04-27 19:04:22 | 68
Polli képe

Nekem hasonló problémám volt, annyi különbséggel, hogy a nike cipőmben két hónap után megfájdult a térdem. Egy éve vettem adidas supernova sequence cipőt, belső talpélen promoderator van, stabil cipő. meg vagyok vele elégedve, kb 300 km van benne. az ára elég borsos, 34 HUF.

 
oszanna 2011-06-11 19:55:48 | 67
oszanna képe

Köszi a választ! :) Hát akkor valószínűleg benézek majd egy jobb boltba(ha olyan helyen járok, ahol van is), és lesz ami lesz.



Előzmény: miki (66)  
miki 2011-06-11 19:16:20 | 66
miki képe

oszanna,

Látatlanban megmondani, hogy neked milyen cipő lenne jó, szinte lehetetlen. Ha nincs meg a tapasztalatod, akkor menj szakboltba, Spuri, Saucony stb, és vedd meg a legegyszerűbbet, legolcsóbbat azok közül, amit javasolnak és kényelmes. Ne ess a gyakori hibába, hogy túl kicsit veszel, a lábujjaid előtt maradjon másfél centi szabad hely.

Hogy mennyit bír ki? Inkább te mennyit bírsz. A kezdeti csillapítást valahol 800-1000 km táján elveszíti, de attól még lehet benne futni, ha nem vagy rá kényes. Olyan 2000 körül valószínűleg kezd szétesni.



Előzmény: oszanna (65)  
oszanna 2011-06-10 21:06:59 | 65
oszanna képe

Sziasztok!
Egy ilyen(adidas duramo 2, fekete bőr felsőrésszel) vagy egy ilyen(adidas duramo 3) cipő mennyit bírhat ki(mármint km-ben, nagyjából)? Enyhén pronáló lábra, főleg aszfaltra, de néha könnyebb terepekre ideális? Előbbi van nekem már egy jó ideje(eddig jónak tűnik), és egy újban gondolkodok, lehetőleg valami hasonlóban(pl. utóbbi).
Esetleg valakinek tapasztalat ezekkel kapcsolatban, vagy ötlet más cipőre? Előre is nagyon megköszönném! :)

 
panama 2011-01-20 20:04:26 | 64
panama képe

Szia!

Láttam,hogy nem tegnapi a problémád, de érdeklődnék, hogy megoldódott-e? Ill. rájöttél-e az okára? Ugyan ezzel küzdök igazából 1 hónapja, de lehet, hogy 2 is van... Nem vészes a fájdalom, de van. Csak a balban. Ott a boltozatnál.

Köszcsi



Előzmény: robcsi1979 (62)  
zolih 2010-07-09 01:18:11 | 63
zolih képe

Sziasztok !

 

A gondom a következő:   idáig egy elhasznált 5éves kínai hamisitvány nike-ban futottam, semmi gondom nem volt vele de utóbbi időben ugy éreztem hogy a vádlim hamarabb fárad a kelleténél gondoltam cipő gond. úgy döntöttem beruházok egy vadiúj(ezúttal eredeti :P ) cípőre. lábtartásom neutrális, 106kg(181cm) vagyok, nincs semmilyen gond a lábammal ami miatt esetleg spec cipő kellene. nike pegasus air 26+-ra esett a választásom , teszteket elolvastam. tökéletes. elmentem , felpróbáltam mintha rámöntötték volna, kényelmes, szinte minden lépésem olyan mintha a cipő röpítene.  sétáltam benne szuper. 

a gond futásnál kezdődött:  5perc kocogás után a talpam és a lábfejem el kezdett égni. szó szerint mintha tűzben lépkedtem volna. annyira fájt hogy már majdnem a könnyem is kicsordult. mikor leálltam hogy akkor csak sétálok elmult... mikor ujrakezdtem a futás-t 1-2perc mulva ismét. egyszerűen elviselhetetlen ez az égető érzés.. (más szempontból tökéletes , könnyebb maga a futás, semmi izületigond, tökéletesen lépek és fogok talajt)

kipróbáltam szorosra, lazára kötve is a cipőt de ugyanazt érzem. 2-3 fajta zoknival is próbálgattam de semmi eredmény.

 

van valami ötletetek hogy ez mitől? lehet h csak új  a cipő? (azóta ujra futottam a régivel és az megy rendesen)

 

köszönöm a válaszokat!

 
robcsi1979 2010-05-13 20:16:06 | 62
robcsi1979 képe

Tegnap este jó be xarattál ezzel a talpi bőnyével:) Utána olvastam, hát az biza elég dúrva. Ott kezdi hogy 6-8 hét pihi. Így felvételi előtt ez biztosan kizárva.

 

A lényeg hogy elmentem ma reggel futni a tegnap esti kellemetlen élményem után az új cipővel. Nagyon nem szeretem ha a dolgaim tőlem függetlenül alakulnak. Na mondom, ha talpi bőnye, vagy ha a cipő xar, az most kiderül. MAFC - ELTE futópályája - pálya, déli időpont, nap legmagasabban:) barnultam is csöppet.

 

A lényeg hogy emeltem még az edzésadagomon is, 5km helyett 7km-t futottam, igaz lassan. Mostanában - mivel felvételire készülök úgy futottam hogy 5 perc séta+2000m tempósan+3000m lassabb kocogás+5perc levezető séta. De ma mondom, ha lúd akkor.....................derüljön ki :) 7km, bal lábam rendben. Annyit éreztem hogy a talpam enyhén ici picit mintha zsibbadt volna, középrészen a talpam beugrásánál semmi fájás vagy nyomás.

Ma a jobb lábam sértődött meg. Szintén közép részen belülről a beugrásnál pici vízhólyag. 

Összegezve:

Szerintem még szokjuk egymást, én és a HURRICANE 8 a Sauconytól. 24 óra alatt 13,5km benne........Az egyik futásom tegnap este volt, a másik ma reggel. A térdem és a bokám egyáltalán nem fáj mint az előző cipőmben.

 

Nekem sem volt még stabil cipőm, lehet a bedőlés elleni támaszték miatt .............Az igazsághoz hozzá tartozik hogy jegeltem is tegnap este, annyira megijjedtem edtől a bőnyés dologtól. Ettől függetlenül jegelni továbbra is fogom, LIDL-be vettem anno 500ft ért egy pár zselés jegelőt, rohadt jól felfrissíti a lábat futás után+DR. Kelen Sportkrém kicsiknek egy nagyoknak 1aránt ajánlott!!:)



Előzmény: Bozót (60)  
Bozót 2010-05-12 23:53:26 | 61
Bozót képe

Azt azért hozzátenném, hogy sose volt stabil cipőm. 



Előzmény: Bozót (60)  
Bozót 2010-05-12 23:50:41 | 60
Bozót képe

Jobb esetben csak megnyomta a cipő, rosszabb esetben a talpi bőnyéd izgatta fel magát (bár aszondják az a saroknál fáj)

Én egy fél lityis palack vizet lefagyasztanék és azt gurigáznám a talpammal a helyedben. 

Cipőbejáratásban nem hiszek. Ha jó az rögtön passzol, ha nem akkor esélyes, h én igazodnék a cipőhöz, abból meg nem kérek...



Előzmény: robcsi1979 (59)  
robcsi1979 2010-05-12 21:28:30 | 59
robcsi1979 képe

Nagy segítségre lenne szükségem:

 

Ma vásároltam egy Saucony Hurricane 8 futócipőt. Mivel 92kg vagyok és lúdtalpam is van így stabil cipő jöhetet szóba. A Hurricane 8 stabil cipő, ő az:

http://saucony.hu/index.php?p=termek&cs=001001&termid=358

Ma elmentem benne futni, ( MAFC pálya, szokásos 5km, rekortán terep). A lényeg hogy a belső talpélem - középlábfázisnál vagy mi a lóf@sz, ott ahol a beugrásnak kellene lennie iszonyatosan fáj és csak a bal lábamnál. Nem tudom mitől, olyan mintha a talpamba valami "húzódna" ott. A jobbal semmi gond.

Nagyon nem tudom mit csináljak, meg lehet ezt szerintetek szokni vagy csak azért van mert még "járatós" a cipő?

 

 

Ez a lábam lenyomata.

Szerintetek mit csináljak? Vissza vinni szerintem már nem lehet mert már futottam benne + sáros is lett csöppet. Bent a boltban semmi hasonlót nem tapasztaltam, méretre is "jó". Bár 42,5 a számozása, a lábam 40,5es, az előző cipőm 41es, hozzá mértem és kb fél cm eltérés van közte, a sarkam is jól fogja.  A bal talpamban most is érzem a beugrásnál hogy húzódik valami. Lehet azért van mert még nem volt stabil cipőm?

 
miki 2010-05-04 21:10:41 | 58
miki képe

Kéne egy olyant keresni, ami tartja a sarkad és elég nagy a lábujjaknál. Nem ellentmondó követelmény, pl. képzelj el egy szandált, ami teljesen nyitott elöl, mégsem lépsz ki belőle.



Előzmény: nasan (56)  
Kopi Zoli 2010-05-04 19:48:46 | 57
Kopi Zoli képe

Véleményem szerint legyen nagyobb.
Nem szeretném a gyengébb idegzetűeket riogatni, ezért nem teszek fel képet a lábújjaimról, de per pillanat 8/10 arányban sérültek a körmeim (nagyrészt szép feketék a véraláfutástól, valamelyik már csak lila, mert az első réteg köröm már leesett róla :)).
Szóval a 43 és 1/2 -est ajánlom, ha nincs akkor inkább várd meg míg meghozzák (futócipőkkel foglalkozó boltban általában van 1/2 szám. A 44-est futózokniban próbáltad?



Előzmény: nasan (56)  
nasan 2010-05-04 17:45:46 | 56
nasan képe

Következő a gondom. Kiválasztottam egy futócipőt, de nem igazán tudom eldönteni a méretet. A 43-as pont végigérem a nagylábujjammal, a többinél még egy minimális hely is van a cipő végig, egyébként mindenütt remekül tartja a lábamat. Csakhát azt olvastam alapszabály, hogy nagyobb cipő kell, amit nem ér végig a lábad. A 44-es ilyen szempontból jobb, elől kényelmesen mozognak a lábujjaim és a lábfejem is fogja. Viszont úgy érzem egy kicsit mozog a sarkam. Ahogy futkároztam a boltban, egy picit minden lépésnél megemelkedett a sarkam. Nem léptem ki a cipőből, lehet hosszú távon nem is figyelnék rá, de most zavart egy kicsit. Akármilyen szorosra fűztem, sehogy sem volt tökéletes. Kérdésem, hogy melyik vajon a fontosabb szempont. Hogy nagyobb legyen elől a cipő a lábujjaknál, vagy a maximális tartás a saroknál?? Van erre valami jó válasz, mert valahogy választanom kell és 43,5-es persze nincs a cipőből és nem szeretnék mellényúlni.

 
mjoci 2010-04-18 18:56:07 | 55
mjoci képe

A pega neutrális cipö, a másikat nem ismerem.



Előzmény: nasan (54)  
nasan 2010-04-18 14:36:40 | 54
nasan képe

Helló!

Nézegettem egy Nike Outlet-ben leértékelve a 2009-es Pegazus-t, illetve a Nike Zoom Start-ot. Esetleg ezekről tud vki infót, hogy milyen típusú futónak ajánlottak (persze eltekintve attól, h szubjektíve ez mindig alakulhat máshogy)? Zoom Start-ot igen stabilnak, de már-már túl masszívnak találtam, a Pegazus könnyebb, de talán kevésbé kényelmes volt. Gondoltam hátha vkinek van tapasztalata. Köszi.

 
Slybacsi 2010-04-16 19:00:05 | 53
Slybacsi képe

a saucony az hihetetlen hülyén van méretezve szerintem. a 45-ösben végigért a lábujjam, a negyvenhatos meg már bazinagy. a kettő közt nincs méret, ugyanis a hatos amcsi számozásban csak féllel nagyobb az ötösnél.



Előzmény: Bozót (48)  
monique 2010-04-14 23:34:24 | 52
monique képe

igen, stimmel, én is így választok cipőt. brooks és NB nem ismerős, de adidas igen...szóval tényleg fura, nem értem a különbséget. :))) 39-es adidasban (vagy akármi) majd meghalt a lábam, olyan szoros volt.



Előzmény: Bozót (51)  
Bozót 2010-04-14 14:13:43 | 51
Bozót képe

38-ast hordok utcai cipőkből általában. Az adidas, a brooks, és a NB is 39-es, de talán az NB-ből még picit nagy is. Akkorát veszek, hogy ne érjen a lábujjam a végéig, de kénylemes legyen....



Előzmény: monique (50)  
monique 2010-04-14 10:15:49 | 50
monique képe

a 40-es a jobb lábamra volt "elmegy" kategória. a bal lábamnak 100% tökéletes volt

neked hányas az utcai méreted?



Előzmény: monique (49)  
monique 2010-04-14 10:15:06 | 49
monique képe

akkor biztosan az asicsnál és az adidasnál is egyedi a méretezés.
asics 2140-est felpróbáltam, abból is a 40,5-ös méret volt belőle a tökéletes.
az adidas response ctl-ből csak 40-es és 41.5-ös volt, a 41.5 nagy volt a bal lábamra, a 40 elment (épphogy nem volt még kicsi), megvettem, megszívtam (de nem a mérete miatt) :)))



Előzmény: Bozót (48)  
Bozót 2010-04-14 10:02:10 | 48
Bozót képe

Ha jól rémlik a Sauconyt szokták emlegetni, hogy nagyon egyedi a méretezése....

Nálam normál futócipőknél 1 szám a különbség. (nagyon minimalistából persze még annyi se kéne, ha lenne most pénzem olyat venni :P )



Előzmény: monique (47)  
monique 2010-04-14 03:01:01 | 47
monique képe

jó nyerést. :D

2,5 szám: nemtom, nekem nem nagy. nem lötyög benne a lábam :)



Előzmény: robcsi1979 (46)  
robcsi1979 2010-04-14 02:40:22 | 46
robcsi1979 képe

Akkor majd 3 napig bent futkorászok vele a boltban:) Tudod, este úgysem tudok aludni..........Viszont ma reggel láttam hogy előző este leköröztél alvásban, de ma megfogadtam hogy én leszek a nyerő:)

Tudod: reggel nem tudok enni mert rád gondolok, délben nem tudok enni mert megintcsak rád gondolok, este meg nem tudok aludni mert éhes vagyok :)

 

A 2,5 szám cipőben nem nagy? Nem lötyőg benne a lábad?



Előzmény: monique (44)  
monique 2010-04-14 00:24:11 | 45
monique képe

mjoci: mármint az autót azért mondom, mert ha futva megyek ki, túl gyorsan 150-re ugrana a pulzusom, az nem helyes bemelegítés.



Előzmény: mjoci (39)  
monique 2010-04-14 00:23:26 | 44
monique képe

robcsi1979: azért még nem feltétlen kell megijedned. nekem phoenix 3-assal sose volt ilyen gond. ez a 4-es sorozat. meg van nekik még sokféle modelljük... azt nem tudom, hogyan tesztelheted le előre, mert nekem 3 nappal később jött elő a gond.
az utcai cipőméretemnél pedig ez már most is 2,5 számmal nagyobb (38 helyett 40,5; és nem, nem túl nagy!!). fura mi :)



Előzmény: robcsi1979 (41)  
monique 2010-04-14 00:20:11 | 43
monique képe

miki: nagyon köszi :) (számítottam rá, hogy lesz vmi jó tipped:)

egyébként ma jó volt a cipő, ez meglepett; de ha megint előjön a probléma, azonnal megcsinálom ezt a trükköt.

a phoenix 3-assal amúgy sose volt gond, csak ezzel a 4-essel... kérem vissza a 3-ast :)

mjoci: igazad van, de a pályára hogyan menjek ki, autóval? :)))



Előzmény: miki (40)  
monique 2010-04-14 00:17:38 | 42
monique képe

arion: valóban szerencséd van. nekem adidast fel kellett adnom, pedig akciósan vettem;)



Előzmény: arion (37)  
robcsi1979 2010-04-13 23:21:52 | 41
robcsi1979 képe

De jó hogy most készülök majd Saucony cipőt venni............Ezt a "cipő betegséget" a boltban hogy tudom majd kideríteni? Esetleg ha nem fél számmal hanem másféllel veszek nagyobbat akkor is ez a szitu?



Előzmény: miki (40)  
miki 2010-04-13 19:55:49 | 40
miki képe

Ezt én csináltam :-) : http://www.youtube.com/watch?v=1REirlMVAoI

Az a lényege, hogy leukoplaszttal hátrafeszíted a részt, ami beleáll az achillesbe. Egy idő után talán le is lehet venni a leukplasztot, mert úgy marad a cipő.
 
Ez Saucony betegség. Achillesre vigyázni. Végső esetben kés, de azt könnyű elrontani.



Előzmény: monique (36)  
mjoci 2010-04-13 15:42:34 | 39
mjoci képe

A megoldás futócipöben futni kell, nem sétálni.:))



Előzmény: monique (36)  
Bozót 2010-04-13 15:30:39 | 38
Bozót képe

Háát...tudok olyat aki lazán megoldaná a problémát: egy jó éles késsel :)

 

Konstruktívabb javaslatom nincs sajnos.



Előzmény: monique (36)  
arion 2010-04-13 13:15:31 | 37
arion képe

Most látom csak, hogy nekem mekkorra szerncsém van a barom, paraszt lábammal, általában a 7000 forint körüli, háromszor leértékelt, aznap még 30%-al olcsóbb Adidast veszem meg és az mindig azonnal jói és kész:) 

 
monique 2010-04-12 20:49:26 | 36
monique képe

talán jó lesz ebbe a topicba:

vettem egy phoenix 4-et pénteken (mert 3-asból nem volt nekik jó méret pff). és ma, amikor sétáltam bemelegítésnek, akkor minden lépésnél sértette mindkét lábam hátul (igen, achillesnél), csodálkoztam, mert futás közben pl. a tegnapi 15km közben nem volt ilyen gond. így belefutottam a bemelegítésbe és íme, máris nem sértette a lábam... de ha gyaloglásra váltottam, akkor megint :( aztán ha belesétáltam edzés közben (az emelkedőkön kellett), akkor ott már nem éreztem fájdalmat. az endorfinok miatt? :) edzés után (hazafelé sétálva) viszont _majdnem_ éreztem hogy sérti a lábam még mindig gyalogláskor.
na de nagyon érdekes, a boltban sétáltam benne, akkor nem volt gond, sőt még vasárnap sem amikor kisétáltam benne a szigetre... és ez a 3. futásom volt benne, eddig nem volt semmi gond vele.

a kérdés, hogy mit lehet tenni egy ilyen esetben, ha esetleg legközelebb is sérti a lábam gyalogláskor. hogyan módosítsam a cipőt vagy mit tegyek?? és nem tudom, hogy attól még hogy nem fájdalmas futás közben, lehet-e káros hatása futáskor.

 
Slybacsi 2010-04-12 06:35:45 | 35
Slybacsi képe

sanos ez a legnagyobb gond. mire kiderül, hogy valóban nem jó a cipő, addigra annyira használt, hogy cserélni már tuti nem, eladni is nehezen, jóval áron alul lehet... nekem így pihen a polcon egy alig használt saucony phoenix2 :(

én azt javaslom, ha továbbra is fáj az achillesed (ha jól emlékszem), akkor hagyd a francba-fájó szívvel-az egészséged többet ér!

 

üdv



Előzmény: lilla (34)  
lilla 2010-04-11 18:00:04 | 34
lilla képe

helló, köszi a tippeket! túl a 100on még küzdünk, de még kap 100km esélyt a cipellő. gyűjtök a következőre addig...

 
monique 2010-04-11 10:36:14 | 33
monique képe

nem tudom, de egyébként ott is elég profik :)



Előzmény: robcsi1979 (32)  
robcsi1979 2010-04-11 01:18:10 | 32
robcsi1979 képe

A Saucony-nál a III.kerületben is van ilyen lábvizsgálat?



Előzmény: monique (31)  
monique 2010-04-10 23:19:55 | 31
monique képe

nem mondtam, h most nincs minden hónapban :) csak nekem nem volt eddig szerencsém :)))



Előzmény: Bozót (30)  
Bozót 2010-04-10 22:36:03 | 30
Bozót képe

Bocs, akkor tévedtem. Régebben minden hónapban volt. A Duna házban lévő háromcsíkos outletben is hallottam, hogy van, de lehet, hogy már az is csak múlt idő....



Előzmény: monique (29)  
monique 2010-04-10 17:58:43 | 29
monique képe

köszi, igen, szerintem is valószínűtlen, ezért nem jött be a teszt nekem.
spuri: "rendszeresen".. jah.. telefonon talán adnak tájékoztatást h mikor :)



Előzmény: Bozót (28)  
Bozót 2010-04-10 17:05:48 | 28
Bozót képe

A Spuriban rendszeresen van olyan teszt, meg a háromcsíkos márka szokott eseményeken is csinálni footscan-t.. Egyszer én is csináltattam, de azért szerintem az se tökéletes eredményt ad, hiszen célzottan oda kell lépni egy szőnyegre, nem egy hosszabb szakasz átlagát nézi.

Azért az elég valószínűtlen, hogy egyáltalán ne érne le a talpad valahol középtájt :)



Előzmény: monique (27)  
monique 2010-04-10 03:30:54 | 27
monique képe

nekem meg még az a csík sincs ott, pedig tuti nem szupinálok, úgyhogy az egész vizeslábteszt egy nagy marhaság... :)
talán az a teszt jobb lehet ahol profik scannelik meg a lábad... csak sose tudom h hol van ilyen elérhető. kb. minden szökőévben. :P bár részemről csak kíváncsiság az egész, mert cipőből van jó... :)



Előzmény: Bozót (26)  
Bozót 2010-04-10 00:52:51 | 26
Bozót képe

Nekem elég laposnak tűnik, főleg a második. Az enyémen például csak egy keskeny csík van a külső talpéleknél



Előzmény: robcsi1979 (17)  
Bozót 2010-04-10 00:49:11 | 25
Bozót képe

Ezt az okosat a saját tapasztalatod mellett alapozod még valamire? Nem piszkálódásból, csak kérdem. Én úgy tudom, egy megfelelő cipőt nem kell betörni, akár maratont is futhatsz benne azonnal (ha nem így van, akkor nem megfelelő a cipő) Azt gondolnám, a cipő kell jól illeszkedjen a lábadra és nem a lábnak kell a cipőhöz igazodnia....



Előzmény: pecsenye (21)  
Kopi Zoli 2010-04-09 18:16:21 | 24
Kopi Zoli képe

Nekem és a jelenlegi Nike-omnak 150 km kellett mire összeszoktunk, ugyanezekkel a tünetekkel küzdöttem, az achillest leszámítva. Szerintem az achilles valami mástól van oda, most én is ezzel küzdök futás közben nincs semmi bajom, utána viszont érzem. Valószínüleg egy emelkedő futáson húztam meg és most nincs időm pihentetni.  



Előzmény: lilla (20)  
monique 2010-04-09 01:12:02 | 23
monique képe

lilla: (szerintem) ha futás közben is elkezded érezni az achillest, add fel a küzdelmet a cipővel. addig sztem nem vészes.



Előzmény: lilla (20)